czwartek, 7 września 2017

Hala Łabowska – hołd dla ks. Gurgacza i żołnierzy PPAN

2 września Strzelcy RP wzięli udział w uroczystościach upamiętniających jednego z cichych bohaterów - księdza Władysława Gurgacza i jego duchowych podopiecznych, żołnierzy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Pierwszy krok w stronę swojej męczeńskiej drogi postawił w Częstochowie 7 kwietnia 1939 roku składając akt wiary słowami: 

Przyjm, Panie Jezu Chryste ofiarę, jaką Ci dzisiaj składamy, łącząc ją z Twoją Najświętszą Krzyżową Ofiarą. Za grzechy Ojczyzny mojej: tak za winy narodu całego jako też i jego wodzów przepraszam Cię Panie i błagam zarazem gorąco, byś przyjąć raczył jako zadość uczynienie całkowitą ofiarę z życia mego.
Więcej informacji o księdzu Gurgaczu TUTAJ >>>

Dziewiętnaste obchody były zarazem pierwszymi, w których uczestniczyli myśleniccy Strzelcy RP. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Henryk Michalak. Rangę wojskową nadali żołnierze kompanii reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz orkiestra wojskowa z Rzeszowa. Wystawionych zostało ponad 20 pocztów sztandarowych, w tym większość Lasów Państwowych. Licznych gości nie będę wymieniać z imienia i nazwiska, bo nie po sławę przyjechali, tylko po to, żeby pochylić się nad Żołnierzami Wyklętymi. Mimo mglistej i jesiennej aury na Halę Łabowską przyszło bądź przyjechało kilkaset osób! I co najważniejsze – było wśród nich sporo dzieci i młodzieży, bo to właśnie te najmłodsze pokolenia będą zobowiązane do pielęgnowania pamięci o naszych Bohaterach...
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza