piątek, 11 marca 2016

Szkolenie proobronne zorganizowane przez Fundację „Szturman”

Początek roku 2016 okazał się niezwykle pracowity dla patriotycznej młodzieży. Rok Cichociemnych jest zapewne jedną z przyczyn. Z wielką przyjemnością patrzę na rozwijającą się coraz bardziej wśród młodzieży „modę na patriotyzm”. W Polsce działają różne grupy i stowarzyszenia, dzięki którym można aktywnie i mądrze spędzić czas wolny. Mamy różne organizacje harcerskie, są grupy strzeleckie i inne, zrzeszające młodych patriotów. W przyszłości młodzież ta może zasilić szeregi zawodowego wojska albo obrony terytorialnej.
W niedzielę 6 marca, w miejscowości Kotlarnia niedaleko Gliwic, odbyło się szkolenie proobronne zorganizowane przez wiceprezesa Fundacji Byłych Żołnierzy Wojsk Specjalnych „Szturman”, Adama Burzywodę. Uczestnikami była młodzież ze Związku Strzeleckiego Rzeczypospolitej, z Polski Wolności i Gliwiccy Patrioci, w sumie około 50 osób. Wśród uczestników znalazły się dwie przedstawicielki harcerzy z Myślenic, Julka i Karolina Ingarden. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy: dwie taktyczne i sanitarną. Jako jeden z fotoreporterów szkolenia miałam okazję obserwować pracę instruktorów z młodzieżą. Szkolenie było profesjonalne, praktyczne i co najważniejsze – pozostawiające możliwość własnej inicjatywy. Nauka przechodzenia przez drogę pozbawiła kilku uczestników wirtualnego życia, ale możliwość popełnienia błędów na etapie szkolenia jest lepszą nauką niż korygowanie na każdym kroku. Część uczestników dostała zadanie zdobycia flagi, inni przebijali się w określonym szyku przez bagnisty teren. Grupa sanitarna poznawała podstawy pierwszej pomocy taktycznej.
Poziom uczestników był zróżnicowany – od zupełnie początkujących do zaawansowanych. Jednak dzięki doskonale przygotowanym instruktorom każdy mógł wynieść ze szkolenia odpowiadającą swoim umiejętnościom wiedzę. Dla najlepszych planowany jest kolejny etap...

O szkoleniu przeczytać można na stronie Strzelca Rzeczypospolitej TUTAJ >>>

Więcej o Fundacji Szturman TUTAJ >>> 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz