środa, 8 marca 2017

Strzelcy Rzeczypospolitej w Myślenicach!


Pomysł założenia Strzelca w Myślenicach po raz pierwszy pojawił się ponad rok temu. Ale ciąg różnych zbiegów okoliczności zmusił nas do zmiany planów, więc pomysł na kilka miesięcy poszedł do lamusa. W połowie roku 2016 postanowiliśmy, że nie należy się zniechęcać i podjęliśmy intensywne poszukiwania lidera grupy. Z dobrego domu, zapalonego, odpowiedzialnego, inteligentnego. Wyzwanie poważne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Minęły kolejne miesiące. W końcu lider się znalazł. Rozpoczęliśmy przygotowania. Bo taka organizacja musi mieć mocne podstawy. Rozpoczęły się intensywne szkolenia i akcje informacyjne. Od stycznia grupa założycielska została przeszkolona z musztry i łączności, przed nami szkolenie z terenoznawstwa. W międzyczasie strzelanie do upadłego. Oficjalnie zaczynamy działalność w maju – biwakiem survivalowym prowadzonym przez zaprzyjaźnionego instruktora.

Temat Strzelca na blogu będzie się zapewne przewijał regularnie. Na razie zapraszam do lektury artykułu pani Katarzyny Hołuj z Dziennika Polskiego o organizującej się Jednostce Strzelców Rzeczypospolitej w Myślenicach.

Miło mi też poinformować czytelników bloga, że coraz więcej osób, instytucji i organizacji (również proobronnych) z naszego regionu, jest zainteresowanych współpracą ze strzelcami RP :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza